Model : T-DY-H06-55W
Features
  • 55W HID Diving Torch
  • 3models: 55W/45W/35W
  • Brightness (Max): 5,000 lumens
  • The professional Germany Piezo Switch
  • Battery:9pcsx 18650 li-ion, 7800Ah (build-in)
  • Burn time (55W): 100 minutes
  • AC and DC charger
  • With Aluminum Gift Box
  • Size: 386mm (L) x 88mm (D)